Parke

LAMİNAT PARKE

KRONOSPAN GMBH Lampertswalde

1897 yılında Lungötz bei Salzburg / AVUSTURYA’ da kurulmuş olan KRONOSPAN GRUBU Avrupa’daki Ağaç Sanayicilerini Lideridir. 1992 yılında Almanya Lampertswalde’ de kurulan KRONOFLOORİNG GmbH  200.000 m² kapalı alanda beş adetten fazla ürünün üretimi gerçekleştiren dünya çapındaki en modern entegre tesislerinden biridir. Senelik 50 milyon m² ’ yi aşan laminat parke üretim kapasitesiyle laminat parke üretimi konusunda dünyanın amiral gemisi olma ünvanını kormaktadır.

 

Benzersiz Krono Orginal laminat Parkeleri…
Krono Orginal Laminat Parkeleri, uygulandığı her yerde sizlere çok özel bir ortam sunar. Bakımı son derece kolay olan böyle bir yer döşemesini sizlere sunmaktan guru duyuyoruz. Yüksek üretim kalitesi ve mükemmel dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar ilk günkü görünümünü korur. Krono-Protect özel HDF taşıyıcı levhaları, ürünün kullanım şartlarına en uygun özelliktedir. Bu nedenlerden dolayı Krono Orginal Laminat Parkenizi uzun yıllar boyunca çok seveceksiniz.

 

 

LAMİNE PARKE

 

Büyütmek İçin Tıklayın

 

Lamine parke, tamamı ahşap olan malzemelerin birkaç tabakasının birbirine yapıştırılması ve bunların üzerine değerli ağaçtan ince bir kaplama yapılması sureti ile üretilir. Lamine parkeler genellikle üç katmandan oluşmakla birlikte iki katmandanda oluşabilir. En alt ve orta katmanlarda yumuşak ağaçlar kullanılır. 5-10 mm kalınlığındaki iki ağaç tabakası ve 2-5 mm kalınlıktaki parke yapmaya uygun özellikte olan ahşaptan tabaka doğrultuları birbirine dik gelecek şekilde sıcak preste tutkal ile yapıştırılır, Bu sayede malzemenin çalışması engellenerek hava koşullarından nemden rutubetten daha az etkilenmesi sağlanmıştır.

Uzun ömürlü, kaliteli ve dekoratiftir. 
Ağaçtan yapılan doğal bir malzemedir. Sistre ve cila işlemleri masif parkede olduğu gibi uygulanabilir.
Meşe, kayın, iroko, sapelli, akçaağaç, doussie, merbau gibi muhtelif renkleri ve çeşileri mevcuttur. 
Cilalı olarak kullanıma sunulan lamine parkeler montaj işlemi sonrasında herhangi bir düzeltme veya cilalama işlemi gerektirmezler.
Lamine parkenin, laminat parkeden farkı şudur; laminat parkede arada MDF kullanılır, lamine parkede ise aradaki malzeme ahşaptır. Lamine parke, laminat parkeden bu yüzden daha pahalıdır.


Etiketler : Laminat Park , Lamine Parke